Ο Πρόεδρος κ.Χρήστος Μαριδάκης και ο επίτροπος Τουριστικής ανάπτυξης του ιδρύματος επιχειρηματίας κ. Γιάννης Παρασκευάκος παρακολούθησαν από τον τύμβο των Σαλαμινομάχων μαζί με τον Δήμαρχο του Ιστορικού μας νησιού κ.Γεώργιο Παναγόπουλο, την Αντιπεριφερειάρχη Νήσων κ.Βάσω Θεοδωρακοπούλου-Μπόγρη την εκκίνηση του 57ου Ράλλυ Αιγαίου, που φέτος είναι αφιερωμένος στα 2.500 χρόνια από τη Ναυμαχία της Σαλαμίνας. Ο Ιστορικός αυτός αγώνας συμπεριλαμβάνεται στις επετειακές δράσεις της τιμητικής κοσμητείας “Θερμοπύλες- Σαλαμίνα 2020” ενώ τα μέλη της χορευτικής ομάδας “έρευνα” εντυπωσίασαν με την παραδοσιακή κουλουριώτικη φορεσιά.
![](http://newsx.gr/wp-content/uploads/2020/07/salamis2.jpg)
![](http://newsx.gr/wp-content/uploads/2020/07/salamis3.jpg)